PÕLVA MUUSIKAKOOLI KEELPILLIORKESTER

Dirigent:
 Riivo Jõgi
Asutatud:

ESOLi liige alates:
2013
Koduleht (muusikakool):
http://muusikakool.polva.ee/

Põlva Muusikakooli keelpilliorkester on moodustatud varasemalt muusikakoolis  tegutsenud keelpilliansamblitest. Praeguses koosseisus mängitakse alates 2013. aasta jaanuarist, mil orkestrit asus juhatama dirigent ja helilooja Riivo Jõgi.

Käesoleval hooajal osaleb keelpilliorkestri töös 26 mängijat, nende seas mängivad kaasa nii kooli õpetajad kui ka vilistlased. Lisaks keelpillidele võib orkestris tihti koosseisuliselt näha ka klaverit ning erinevaid löökpille. Viimatinimetatud instrumentide kasutamine on sageli tingitud repertuaarivalikust, kus peale erinevate klassikalise muusika vormide mängitakse teoseid ka filmi- ja kaasajamuusika žanrites.

Lisaks orkestrimuusika esitamisele annab keelpilliorkester võimaluse enda ette tulla ka noortel instrumentalistidel, kes saavad seeläbi uudse, mõnigi kord alles esimese kogemuse koos orkestriga musitseerimisel. Samuti keelpilliorkestrit sidunud koostöö mitmete laulusolistidega, kelledest tuntumad on Uku Suviste, Ott Lepland, Jüri Pootsmann, Liisi Koikson ja Tõnis Mägi.