19. aprillil toimub Paide Kultuurikeskuses ESOLi Kevadfestival | 17 apr 15, Mikk Uusmäe

Sel pühapäeval, 19.aprillil kell 16.00 toimub Paide Kultuurikeskuses Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu korraldusel noorte sümfooniaorkestrite kevadfestival. 
Sel  suurejoonelisel noorteorkestrite galakontserdil esitavad 6 orkestrit mitmekesist repertuaari, nii maailmaklassikat,

kui eesti muusikat, filmimuusikat ja rahvamuusika seadeid. Kontserdi finaalis esitab tervelt 200-liikmeline ühendorkester esiettekandes Pärt Uusbergi uudisteose "Avanemised", mis telliti spetsiaalselt selleks kontserdiks. Esiettekannet juhatab Jüri-Ruut Kangur. Kontsert on kõigile tasuta.

Kontserdil esinevad Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester, Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester, Harjumaa Noorte Sümfooniaorkester, Harjumaa Keelpilliorkester ja Põltsamaa Muusikakooli Kammerorkester, kes on kõik meie parimad noorteorkestrid. Rõõm on teada anda, et kontserdil astub üles ka Paide Muusikakooli Sümfoniettorkester. Orkestrite kontsertkavad on mitmekesised ja huvitavad, kõlavad kuulsate heliloojate tuntud teosed ja nii saab kuulda nt. ka laste seas väga populaarse animafilmi „Frozen“ („Lumekuninganna ja igavene talv“) filmimuusikasüiti, samuti tuntud klassikalisi ja romantilisi helitöid nagu Schuberti Avamäng itaalia stiilis, Saint-Saensi „Bachanale“,  Barberi Adagio, Vivaldi Sinfonia D-duur, samuti Mozarti, Holsti, Debussy ja Chopini helitöid, lisaks ka eesti muusikat (Valgre, Ester Mägi jt.), ungari tšaardaši seadet viiulile ja orkestrile jm. Kõlavad muusikateosed on noortele sobivad, energilised, tihti tantsulised ja samas ka kaunilt tundelised ja kirglikud.

 

Sarnaseid festivale on korraldanud orkestrite liit varem ka Narvas, Valgas, Pärnus ja Tallinnas ning selle eesmärk on pakkuda meie noorte sümfooniaorkestritele esinemisi Eesti eripaigus ja koosmänguvõimalusi ka väljaspool laulupidude aega. See on noortele ka hea võimalus, et kohtuda teiste orkestrantidega, luua kontakte ning muidugi ka pakkuda palju rõõmu kohalikule kuulajaskonnale.

Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri