Harjumaa keelpilliorkester harjutab Prantsusmaal toimuvaks festivaliks | 13 juuni 16, janne.jakobson

Sellel suvel 8. - 18. juulil osaleb Harjumaa Keelpilliorkestri põhikoosseis Euroopa sümfooniaorkestrite festivalil Prantsusmaal. Tihe proovide periood algas juba jaanuaris ning kestab kuni festivalile minekuni.
4. juunil harjutas orkester taas Keila Muusikakooli suurepärase akustikaga saalis, et anda viimast lihvi festivalil esitusele tulevale kavale. Laupäeva, 18. juuni pärastlõunal annab orkester Keila Muusikakooli saalis ka tasuta kontserdi, mida oodatakse kuulama kõiki huvilisi. Selles projektis on orkestri dirigendiks Sirly Illak Oluvere, kellega on koostööd tehtud ka möödunud hooajal, esinedes koos 2015. aastal EXPO-l Milanos.

Harjumaa keelpilliorkester tegutseb 2003. aastast ning on elule kutsutud selleks, et anda maakonna keelpilliõpilastele võimalust orkestrismängida. Praegu osaleb orkestris 80 mängijat kolmeteistkümnest muusika- ja kunstide koolist. Õpilastega koos mängivad ka nende õpetajad. Orkestril on kaks koosseisu ja kaks dirigenti: noorem koosseis dirigent Tekla Tappo ja põhikoosseis dirigent Hando Põldmäe käe all.Orkestril on aastatega välja kujunenud tegevuskava, mis sisaldab harjutuslaagreid kõikidel koolivaheaegadel, kontserte maakonna erinevates paikades, osalemist laulu- ja tantsupidudel ning välis- ja siseriiklikel festivalidel.

2015. aasta sügisel, kui tähistati koos maakonna segakooridega muusikaaastat ning esitati G. F. Händeli Missat. Nii suured koostööprojektid nõuavad põhjalikku ettevalmistust ja annavad esinejatele ning publikule emotsionaalselt positiivse laengu.

Kontsertreisi toetas Eesti Autorite Ühing.

Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri