Postitused sildiga 'keelpilliorkester'.

Jüri-Ruut Kangur: Laulupeol esineb pea 1000-liikmeline ühendorkester | 04 juuni 17, janne.jakobson

XII noorte laulupeo sümfooniaorkestrite liigijuht Jüri-Ruut Kangur jagas Laulupeo uudiskirjas oma mõtteid eesootava peoga seotud ootustest, oma meeskonnast, varasematest laulupeoga seotud mälestustest ning annab ka omapoolse soovituse noortele, kes suvel laulukaare all kokku saavad.

Aastapreemia kandidaatide esitamine - tähtaeg 10. detsember | 10 nov 16, janne.jakobson

Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ootab ettepanekuid aastapreemia kandidaatide osas mööduva aasta tegevuse eest.  Märgake tublisid tegijaid enda ümber ja esitage kandidaat 10.detsembriks.
Preemia eesmärk on tunnustada ja tõsta esile noorte ja täiskasvanute sümfoonia- ja keelpilliorkestrite valdkonnas tegutsevaid isikuid ja kollektiive.

Kolme muusikakooli orkestrid Nuova Sinfonia Baltica festivalil | 03 nov 16, janne.jakobson

4. ja 5. novembril toimub Daugavpilsi linnas Lätis I Baltimaade noorte- ja harrastussümfooniaorkestrite festival Nuova Sinfonia Baltica 2016. Eestit esindavad festivalil Viljandi Noorte Sümfooniaorkester, Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester (mõlema dirigent Riivo Jõgi) ja Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli keepilliorkester (dirigent Rasmus Puur). Lisaks osaleb 2 orkestrit Leedust ja 7 orkestrit Lätist.

Helikunsti sihtkapitali tunnustuspreemia pälvis Juta Ross | 26 sept 16, janne.jakobson

25. septembril andis Helikunsti sihtkapital koostöös Eesti Muusikakoolide Liiduga üle tunnustuspreemiad väljapaistvatele muusikaõpetajatele.

Laulupeo eelproovid toimuvad 22.-23. oktoobril | 07 sept 16, janne.jakobson

XII noorte laulupeo "Mina jään" eelproovid sümfooniaorkestritele toimuvad 22.-23. oktoobril Tallinnas ja Tartus.

Harjumaa Keelpilliorkester osales edukalt rahvusvahelisel sümfooniaorkestrite festivalil | 25 juuli 16, janne.jakobson

Harjumaa Keelpilliorkester osales 9.-17. juulil rahvusvahelisel sümfooniaorkestrite festivalil Vienne provintsis Prantsusmaal.

Harjumaa keelpilliorkester harjutab Prantsusmaal toimuvaks festivaliks | 13 juuni 16, janne.jakobson

Sellel suvel 8. - 18. juulil osaleb Harjumaa Keelpilliorkestri põhikoosseis Euroopa sümfooniaorkestrite festivalil Prantsusmaal. Tihe proovide periood algas juba jaanuaris ning kestab kuni festivalile minekuni.