Tallinna ja Riia ülikoolide sümfooniaorkestrid annavad ühise kontserdi | 23 okt 14, Mikk Uusmäe

Laupäeval, 25. oktoobril kell 18 annavad Tallinna Metodisti kirikus ühise kontserdi Tallinna Ülikooli sümfooniaorkester ning Riia Õpetajahariduse ja Hariduskorralduse Akadeemia sümfooniaorkester. Kahe orkestri esituses kõlab kontserdil nii Eesti ja Läti muusika kui ka maailmaklassika. Ühiselt tuleb esitamisele J. Brahmsi "Akadeemiline avamäng". Dirigeerivad Martin Sildos ja Guntars Bernats. Kontsert on tasuta.
Tallinna ja Riia ülikoolide sümfooniaorkestrite koostöö sai alguse tänavu mais, kui Tallinna Ülikooli orkester käis oma esimesel kontsertreisil Lätis ja Leedus, mille raames anti ühine kontsert Riias. Dirigent Martin Sildos tõstab Riia orkestri puhul esile professionaalset ja positiivset suhtumist ning tugevat keelpillikoosseisu. 
"Riia Õpetajahariduse ja Hariduskorralduse Akadeemia sümfooniaorkester koos mängimine innustab Tallinna Ülikooli sümfooniaorkestrit, seda kogesime juba eelmisel hooajal, mil esitasime koos Beethoveni avamängu "Egmont". Tulemus oli veenvalt hea nii mängijate kui ka publiku arvates," ütles Tallinna Ülikooli sümfooniaorkestri dirigent Martin Sildos.
Tallinna Ülikooli sümfooniaorkester alustas oma tegevust 2013. aasta septembris Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu eestvedamisel, kes on endale missiooniks võtnud luua ülikoolide juurde ja mujalegi harrastusprintsiibil töötavaid sümfooniaorkestreid. Teisisõnu püütakse ellu äratada traditsiooni, mis hääbus 1960-1970ndatel ja mis praegu Eestis puudub, aga mujal Euroopas on väga levinud. Orkestris mängib üle 40 Tallinna Ülikooli üliõpilase, vilistlase ja töötaja. Oma lühikese tegevusega on jõutud kõrgele kunstilisele tasemele, mille tõestuseks on mitmekesine nõudlik kontsertrepertuaar ja tihe esinemisgraafik.
Riia Õpetajakoolituse ja Hariduskorralduse Akadeemia sümfooniaorkester alustas oma tegevust 1995. aastal dirigent Guntars Bernatsi juhtimisel. Algselt peamiselt  õppeprotsessi toetavast orkestrist kujunes 2001. aasta sügiseks ülikooli esinduskollektiiv ja oodatud esineja kontserdilavadel üle Läti. Orkester on välja andnud 4 CD-d ning olulisel kohal on koostöö Läti kammerkooridega.

Lisateave:
Janne Jakobson
telefon: 640 9138
e-post: janne.jakobson@tlu.ee
www.tlu.ee/orkester
www.facebook.com/tluorkester
Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri