Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester alustab sündmusterohket juubelihooaega | 05 sept 17, janne.jakobson

Oma viiendat hooaega alustav Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester pakub kuulajatele ja mängijatele erakordselt sündmusterohke aasta. Ootame kõiki orkestriga liituma kas publikuna saalis või mängijana orkestris. Ettemängud toimuvad veel 11. ja 18. septembril.

Viies hooaeg tuleb Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestrile igas mõttes juubelihõnguline. Hooaega alustatakse kontsertreisiga Soome, kus koos Rahvusooper Estonia poistekoori ja Cantores Minores poistekooriga (Soome) antakse Helsingi toomkirikus 8. oktoobril kell 17 kontsert, mis on pühendatud Eesti Vabariigi ja Soome Vabariigi 100. aastapäevadele. Edasi tuleb juba 4. novembril esinemine Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu VIII noorteorkestrite festivalil Vanemuise Kontserdimajas koos Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestriga.


Detsembris pakub Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester koos solistide Kalle Sepa ja Kaire Vilgatsiga publikule võimaluse veeta õhtu estraadikunsti hiilgeajas. Eesti Kontserdi korraldatud tuur "Estraadilainel"  viib orkestri kontserte andma Pärnusse, Tartusse, Jõhvi ja Estonia Kontserdisaali. Kontserttuurile eelneb Jõulugala Saku Suurhallis, kus kolmel õhtul esitatakse koos Kalle Sepaga Georg Otsa suurimaid hitte.  


Hooaja kulminatsioon on 30. aprilli õhtul Estonia Kontserdisaalis toimuv Suur Volbrikontsert. Orkestri ees soleerib üks selle asutajatest, klarnetimängija Marten Altrov. Veel tuleb kontserdil esiettekandele Finn Shields'i teos Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestrile, mis on jätk eelmisel hooajal alguse saanud BFMi, EMTA ja orkestri koostööle, mille raames loodi ja salvestati lõpufimidele muusikat.


Ülikooli tähtsündmustel kuuleb sümfooniaorkestrit doktorite promoveerimise aktusel 20. oktoobril, Eesti Vabariik 100 pidulikul kontserdil 23. veebruaril ja magistriõppe lõpuaktustel.

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester alustas tegevust 2013. aasta septembris Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu eestvedamisel. Dirigentide Martin Sildose ja Jüri-Ruut Kanguri juhatusel mängib orkestris ligi 50 Tallinna Ülikooli üliõpilast, vilistlast ja töötajat. Lühikese tegevusaja jooksul on jõutud kõrgele kunstilisele tasemele, mille tõestuseks on mitmekesine nõudlik kontsertrepertuaar ja tihe esinemisgraafik. Orkester on koostööd teinud ülikooliorkestritega Lätist, Leedust ja Saksamaalt ning üliõpilaskooriga Hollandist. Aktiivse mitmekesise ja mahuka kontserttegevuse eest tunnustati orkestrit 2015. aastal Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia ja Tallinna Ülikooli parima loomingulise projekti tiitliga aastatel 2015 ning 2017.


Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri