Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester on kontsertreisil Hollandis | 06 juuli 16, janne.jakobson

Sellel nädalavahetusel, 2. ja 3. juulil annab Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester kontserte Hollandis koostöös Nijmegeni üliõpilaskooriga. Rahvusvaheline koostööprojekt sai alguse eelmisel sügisel ning aprilli lõpus võõrustati Nijmegeni üliõpilaskoori Tallinnas.

Kahe kollektiivi koostöös tulevad ettekandele Carl Orffi suurejooneline kantaat "Carmina Burana", Johannes Brahmsi "Saatuse laul" ja Gabirel Faure "Pavane". Dirigendid on Martin Sildos, Jüri-Ruut Kangur ja Hans de Wilde (Holland).

Kontserdid toimuvad 2. juulil kell 20 Elsti linnas asuvas Grote kirikus ja 3. juulil kell 14 Nijmegeni linnas Groenestraat kirikus.

Brahmsi "Saatuse laul", mille esmaettekandest möödub tänavu 145 aastat, kõlab Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri esituses sügisel ka Tallinnas, koostöös segakooriga HUIK! ja Estonia Seltsi Segakoorga 29. oktoobril algusega kell 18 Tallinna Metodisti kirikus toimuval kontserdil.

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester alustas tegevust 2013. aasta sügisel Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu eestvedamisel. Dirigentide Martin Sildose ja Jüri-Ruut Kanguri juhatusel mängib orkestris ligi 50 Tallinna Ülikooli üliõpilast, vilistlast ja töötajat.

Mahukas ja mitmekesine kontserttegevus tõi orkestrile 2015. aasta alguses nii Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aasta kollektiivi kui ka Tallinna Ülikooli parima loomingulise projekti preemiad. Koostööd on tehtud üliõpilasorkestritega Lätist, Leedust ja Saksamaalt ning mitmete solistidega nende seas Maria Listra, Koit Toome, Kaire Vilgats ja Kalle Sepp.


Kontsertreisi toetas Eesti Autorite Ühing.

Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri